Jdi na obsah Jdi na menu

Noty - Pracovní sešity pro děti z MŠ

   Každý člověk by měl mít několik radostí, které mu pomohou překonávat i ty méně světlé okamžiky v jeho životě. Jednou z těch radostí může být právě hra na hudební nástroj. Větší potěšení pak můžete mít, když si zahrajete s někým společně a vůbec největší radost vám přinesou děti, ve kterých vzbudíte opravdový zájem o hudbu.

   Řada pracovních sešitů Flétnička vám může být dobrým pomocníkem při získávání zájmu vašich dětí o hru na zobcovou flétnu. Tyto pracovní sešity můžete objednat e-mailem na adrese hudebniskolaabc@centrum.cz  
 
   Výběr nástroje: Přestože zpočátku nemůže být řeč o nějakém kloudném hraní, je dobré, aby flétna, na kterou budou děti začínat byla skutečným hudebním nástrojem. Flétnička pořízená v hračkářství může mít sice pěknou barvičku, ale zvuk, který na ni lze vyloudit, nebývá moc uspokojivý. Nehledě na to, že některé typy mají výrazně podsunutou palcovou dírku (děti si tak vytvářejí špatný návyk držení).  Proto pořiďte dětem SOPRÁNOVOU ZOBCOVOU FLÉTNU – nejlépe v nějakých hudebninách.
 
 Poštovné a balné 30,- Kč

l1150164.jpg

Flétnička I.

 

Tento pracovní sešit (noty)  má formu omalovánek, písničky jsou řazeny tak, aby postupně rozvíjely hráčské dovednosti. Je zde kladen důraz na srozumitelnost a přehlednost – text jen k písničkám. 

 Děti se naučí prvních pět tónů h1, a1, g1, c2 a d2 a několik písniček v G dur. 

Formát A5, 32 str., cena 40,- Kč.

 

 

 

l1150167.jpg

 

 

 

 

 

 

 


20170122_120332.jpgFlétnička II.

  Tento pracovní sešit (noty)  má formu omalovánek, písničky jsou řazeny tak, aby postupně rozvíjely hráčské dovednosti.           Flétnička II. volně navazuje na první díl. Tónový ozsah se rozšíří o e1, fis1 a d1 (zapojí se pravá ruka). Hrajeme písničky v D dur.

Formát A5, 32 str., cena 40,- Kč.

20170122_120357.jpg

 


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pracovní sešity můžete objednat e-mailem na hudebniskolaabc@centrum.cz  

Poštovné a balné účtujeme 30,- Kč.